"Azarkeşlər daha çox Premyer Liqaya üstünlük verir"
Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində "Liverpul" "Bayern"i qəbul edəcək.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, "Liverpul"un baş məşqçisi Yurgen Klop oyundan öncə təşkil edilən mətbuat konfransında fikirlərini bölüşüb. Almaniyalı mütəxəssis hazırda Münhen təmsilçisiylə bərabər səviyyədə olduqlarını deyib: "Altı mövsüm Bundesliqada çempion olduqdan sonra "Bayern" üçün bu il çətin olacağı bəlli idi. Ancaq onlar hələ də yarışın içindədirlər və ÇL-də də mübarizə aparırlar. İnsanların bizdən gözlədiklərinin artığına nail olmuşuq. "Bayern" isə cari mövsüm gözlənilənləri təmiz verməyib. Ancaq hazırda bərabər səviyyədəyik".
"Premyer Liqada çempion olmaq istəyərsiniz, yoxsa Çempionlar Liqasında" sualına Klopp belə cavab verib: "Liverpul" azarkeşlərinin hamısı Premyer Liqaya üstünlük verər. Ancaq hazırda biz Çempionlar Liqasında da oynayırıq. Ümid edirəm ki, seçim etmək məcburiyyətində qalmarıq".