“Bakı-2015” ilk Avropa Oyunlarına velosipedlə” yürüşündə iştirak edən xorvatiyalı idmançılar İstanbula çatıblar
“Bakı-2015 ilk Avropa Oyunlarına velosipedlə” layihəsi çərçivəsində mayın 5-də Dubrovnik şəhərindən yola düşən Xorvatiyanın “Pedalinac” velosiped klubunun üzvləri artıq İstanbuldadırlar. Futbolxeber.az-ın “Azərtac”a istinadən verdiyi məlumata görə, yürüş iştirakçılarını Azərbaycanın İstanbuldakı baş konsulluğunun konsulu Kənan Murtuzov və media nümayəndələri qarşılayıblar.
Azərbaycanın Xorvatiyadakı səfirliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının dəstəyi ilə həyata keçirilən layihə birinci Avropa Oyunlarının təbliği məqsədini daşıyır.
Layihəyə əsasən xorvatiyalı velosipedçilər 4000 kilometr məsafəni 35-40 gün ərzində qət etməyi planlaşdırırlar. Artıq yolun üçdəbiri qət olunub.
Mayın 20-də yürüş iştirakçıları Bakı istiqamətində hərəkətə başlayacaqlar. Velosipedçilər Gürcüstan ərazisindən keçərək Azərbaycana gələcəklər. Yürüş iştirakçılarının iyunun 10-dək Bakıya çatacaqları gözlənilir.