Maradona: “Napoli” İquainin sayəsində çempion ola bilər, amma...”
Dünya futbolunun canlı əfsanəsi Dieqo Armando Maradona sabiq klubu “Napoli” haqda danışıb. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, Maradona həmyerlisi Qonsalo İquainin Neapol klubunu çempionluğa daşıya biləcəyini vurğulayıb: “Təbii ki, “Napoli”ni dəstəkləyirəm. Hər zaman sabiq komandama azarkeşlik edirəm. “Napoli”nin “Empoli”yə qarşı keçirdiyi son oyuna baxışam. “Napoli”nin inamlı oyununa və İnsinyenin möhtəşəm cərimə zərbəsinə tamaşa etməkdən zövq aldım. “Napoli” İquainin sayəsində çempion ola bilər. Amma “Yuventus”la mübarizə aparmaq asan deyil. Turin klubu hazırda qarşısıalınmazdı. Bu cür davam etsələr, “Napoli”nin işi çətin olacaq”
Xatırladaq ki, Maradona 1984-1991-ci illərdə “Napoli”də forma geyib. Bu klubun heyətində meydana çıxdığı 188 oyunda o, 81 qol vurub. Maradona “Napoli” ilə birgə 2 dəfə Skudettonu, ölkə kuboku və superkubokunu, eləcə də UEFA Kubokunu qazanıb.