Yevgeni Kukseviç: “Fiziki cəhətdən zəif təsir bağışladıq”
Bu gün VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında Azərbaycan millisi ikinci oyununu keçirib. Millimiz Özbəkistan yığmasına 13:2 hesabı ilə məğlub olub.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, sözügedən matçla bağla Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Yevgeni Kukseviçin Azərbaycan Futzal Federasiyasının mətbuat xidmətinə fikirlərini bölüşüb:
“Bu oyunda fiziki cəhətdən zəif təsir bağışladıq. Çünki birinci oyunda fiziki və emosional gücümüzü çox sərf etdik. Ona görə də ikinci görüşə hazırlaşmaq çətin oldu. Uşaqlarla danışdıq, onlar da etiraf etdiklər ki, əvvəlcədən dediklərimizi tətbiq etmək lazım idi, amma biz hər şeyi tərsinə etdik. Yenə xüsusi vurğulamaq istəyirəm ki, fiziki cəhətdən çox geri qalırıq. Bu oyunu unutmalı, qrupdakı son matçımıza köklənməliyik. Çünki mübarizəni davam etdirib-etdirməyəcəyimiz, finala gedən yol həmin matçın nəticəsindən asılıdır. Heyətimizdə olan gənclərə meydanda müəyyən qədər vaxt verdik. Onlar bu cür yarışda ilk dəfədir ki, iştirak edirlər. Emosiyalarımız da bir qədər dözmədi. Bəzi epizodlarda gücümüzü qorumağa çalışırdıq, əvəzində qapımızda qol görürdük. Nəticə çıxarmalı, noyabrın 8-dək oyuna hazırlaşmalıyıq”.