Cavid Hüseynov: "Bu nəticələri gözləyirdik"
"Səbail"in baş məşqçisi Cavid Hüseynov Azərbaycan Premyer Liqasının 20-ci turunda səfərdə "Kəpəz"ə 1:0 hesabı ilə qalib gəldikləri oyunu şərh edib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, o, görüşdən sonra keçirilən mətbuat konfransında deyib:
"Aşağı pillələrdə çox gərgin mübarizə gedir. Buna görə də psixoloji cəhətdən əlavə hazırlaşmaq lazım idi. Komanda olaraq buna yaxşı hazırlaşmışdıq. Futbolçularımı təbrik edirəm. Əsl mübarizə, xarakter göstərdilər. İki fərqli hissə izlədik. Bu da normaldır. İlk yarıda bir neçə qol epizodumuz oldu. İkinci hissədə məlum idi ki, rəqib irəli atılacaq. Əks-hücumlarımız oldu. Sonda nəticə bizim xeyrimizə olduğu üçün sevinirik. Amma oyun planında üzərində işləməli olduğumuz çox şey var".
C.Hüseynov qış fasiləsindən sonra komandasındakı yüksəlişin səbəbini belə izah edib: "Mən "Səbail"ə gələndə qış fasiləsinə 5 tur qalmışdı. 5 oyundan 3-ü turnir cədvəlinin ilk pillələrində olan rəqiblərə qarşı oldu. Taktiki baxımdan hazırlaşmaq üçün vaxtımız yox idi. Qış fasiləsində vaxtdan səmərəli istifadə etdik. Futbolçularda taktiki baxımdan xeyli inkişaf görürük. Bu nəticələri gözləyirdik".
Mütəxəssis yeni transferin olub-olmayacağı barədə sualı belə cavablandırıb: "Güclənmək yönündə işlər aparılır. İki futbolçu istəmişəm. Rəhbərlik bunu yerinə yetirmək üçün çalışır. Hücum xəttini də, müdafiəni də gücləndirmək istəyirik. Rəqabəti hiss etmək üçün bir mövqedə iki oyunçumuz olmalıdır".