Portuqaliyanın DÇ-2022 üçün yekun heyəti
Portuqaliya millisinin DÇ-2022 üçün yekun heyəti açıqlanıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, baş məşqçi Fernandu Santuşun dəvət göndərdiyi 26 futbolçu bunlardı:
Qapıçılar: Dioqo Kosta ("Portu"), Rui Patrisio ("Roma"), Xose Sa ("Vulverhempton")
Müdafiəçilər: Dioqo Dalot ("Mançester Yunayted"), Joeao Kanselo ("Mançester Siti"), Antonio Silva ("Benfika"), Ruben Diaş ("Mançşester Siti"), Nuno Mendes (PSJ), Rafael Qerreyro ("Borussiya" Dortmund); Pepe ("Portu")
Yarımmüdafiəçilər: Ulliam Karvalyo ("Betis"), Ruben Neves ("Vlverhempton"), Joao Palinya ("Fulhem"), Joao Mario ("Benfika"), Renato Sançes (PSJ), Mateus Nunes ("Vulverhempton"), Otavio ("Portu"), Vitinya (PSJ), Bruno Fernandeş ("Mançester Yunayted"), Bernardo Silva ("Mançester Siti"), Qonçalo Quedes ("Vulverhempton"), Danilo Perreyra (PSJ)
Hücumçular: Kriştiano Ronaldo ("Mançester Yunayted"), Joao Feliks ("Atletiko"), Rafael Leau ("Milan"), Andre Silva ("Leyptsiq"), Vitinya ("Braqa")
Qeyd edək ki, DÇ-2022 noyabrın 20-dən dekabrın 18-dək Qətərdə keçiriləcək. Portuqaliya millisi H qrupunda Qana, Cənubi Koreya və Uruqvaya qarşı mübarizə aparacaq. Komanda ilk oyununu noyabrın 24-ü Qanaya qarşı keçirəcək.