"Land of fire Azerbaijan" "Portu"nun formasında ola bilər
"Bakı" Portuqaliyanın "Portu" klubu ilə əməkdaşlığa hazırlaşır. Futbolxeber.az-ın ANS PRESS-ə istinadən yaydığı məlumata görə, bu səbəbdən paytaxt təmsilçisinin vitse-prezidenti Zeynal Məmmədov Portuqaliyaya səfər edəcək. Əgər razılıq əldə olunarsa, hər iki klub arasında müqavilə imzalanacaq. Müqavilənin əsasında "Bakı"nın gənc oyunçuları "Portu"da futbolun sirlərini öyrənəcəklər.
"Bakı" ilk öncə İspaniyanın "Atletiko" Madrid klubu ilə əməkdaşlığa başlayıb. Müqavilənin şərtlərinə əsasən, Madrid komandası iki il ərzində, həm İspaniya çempionatında, həm də avrokuboklarda "Land of fire Azerbaijan" yəni, "Odlar yurdu Azərbaycan" yazısı ilə meydana çıxacaq. “Atletiko”nun seleksiyaçı məşqçiləri iki gündür Bakıdadır. Onlar "Bakı" klubu ilə yanaşı, "Turan"dan, "Qarabağ"dan, "Kəpəz"dən 1999-2000-ci il təvəllüdlü futbolşuları seçib İspaniyaya aparacaqlar. Bütün xərcləri isə "Bakı" klubu öz üzərinə götürüb.