“Araz-Naxçıvan”ın qapıçısı: “Bəlkə də mən düzgün addım atmadım”
“Araz-Naxçıvan”ın qapıçısı Kristian Avramın Futbolxeber.az saytına müsahibəsi
- “Neftçi” ilə görüşdə sonda qələbəni əldən verdiniz. 1:1 hesablı görüş barədə nə deyə bilərsiniz?
- Çox təəssüf ki, son dəqiqələrdə qələbəni əldən verdik. Halbuki 3 xal qazanmağa çox yaxın idik. Amma bu, futboldur. İndi irəliyə baxmalı, artıq növbəti oyunları düşünməliyik.
- Rəqib fərqlənməmişdən öncə topu auta çıxardınız. Halbuki rəqib futbolçu artıq ayağa qalxmışdı. Həmin epizodu necə şərh edərdiniz?
- Futbolda belə hallar olur. Bəlkə də mən düzgün addım atmadım. Belə epizodlarda daha diqqətli olmaq lazımdır. Qarşıdakı oyunlarda qalib gəlməklə bu xal itkisini unutdurmalıyıq.
- Sözlərinizdən belə başa düşdüm ki, vurulan qola görə “Neftçi”ni günahlandırmırsınız...
- Hər insanın seçim ixtiyarı var. Onların da seçimi belə oldu. Mən bunu müzakirə etmək istəmirəm. Meydanda soyuq başla düşünmək lazımdır.
- Meydanı tərk edərkən “Neftçi”nin qolunu vuran Ramil Şeydayevlə aranızda hər hansı dialoq oldu?
- Xeyr, heç kimlə dialoq aparmadım. Dediyim kimi, kimisə günahlandırmaq fikrində deyiləm.
- Zamanı geri qaytarmaq mümkün olsaydı, yenə də o epizodda topu auta çıxarardınız?
- Həmin vaxtı “Neftçi” uduzurdu. Onları anlamağa çalışıram. Mən diqqətli olmalı, sonadək konsentrasiyamı itirməməli idim.
- 3 oyun və 4 xal. Bu nəticənin “Araz-Naxçıvan” üçün qənaətbəxş saymaq olar?
- Deməzdim ki, bu nəticə çox pisdir. Sadəcə nəzərə almaq lazımdır ki, hələ mövsümün əvvəlidir. Biz daha da irəli getməliyik. Daha çox qələbələr qazanmalı, xal ehtiyatımızı artırmalıyıq.
- Növbəti turda səfərdə “Sumqayıt”la qarşılaşacaqsınız. Həmin matçdan gözləntiləriniz nədir?
- Səfərdə oynayacağıq. Elə alındı ki, bu, bizim cari mövsümdəki ilk səfər matçımız olacaq. Ciddi hazırlaşacağıq. Məşqçilər korpusu da bizə lazımi məlumatları verəcək. Yaxşı nəticə qazanmaq üçün əlimizdən gələni edəcəyik.