AFFA azərbaycanlı məşqçini 1 illik cəzalandırdı
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, toplantıda aşağıdakı qərarlar qəbul edilib:
16 noyabr 2013-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun X turunun “Lokomotiv” - “Kəpəz” matçında “Lokomotiv” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 100 manat cərimə olunur (maddə 40).
16 noyabr 2013-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun X turunun “Şuşa” - “Şəmkir” matçı başa çatdıqdan sonra “Şuşa” klubunun 9 №-li futbolçusu İsrafil Qarayev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə aldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
17 noyabr 2013-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun X turunun MOİK - “Araz Naxçıvan” matçının 90+4-cü dəqiqəsində MOİK klubunun 8 №-li futbolçusu Zeynalabdin Hüseynovun idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
17 noyabr 2013-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun X turunun “Ağsu” - “Qaradağ Lökbatan” matçının 26-cı dəqiqəsində “Ağsu” klubunun 3 №-li futbolçusu Fərrux Rəhimov komanda yoldaşını təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 3 oyunluq cəzalanır, klub 200 manat cərimə olunur (maddə 42.1).
13 noyabr 2013-cü il U-19 Liqasının “Rəvan” - “Xəzər Lənkəran” matçının 81-ci dəqiqəsində “Xəzər Lənkəran” klubunun 98 №-li futbolçusu Cəlal Hüseynzadə idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
13 noyabr 2013-cü il U-19 Liqasının “İnter” - “Qarabağ” matçının 89-cu dəqiqəsində “İnter” klubunun 17 №-li futbolçusu Vüsal Nağıyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
13 noyabr 2013-cü il U-19 Liqasının “Sumqayıt” - “Bakı” matçı başa çatdıqdan sonra “Sumqayıt” klubunun 55 №-li futbolçusu Samir Quliyev aqressiv hərəkətə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
11 noyabr 2013-cü il U-17 Liqasının “İnter” - “Simurq” matçının 24-cü dəqiqəsində “Simurq” klubunun 20 №-li futbolçusu Elnur Xəlilov rəqibi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 3 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
04 noyabr 2013-cü il U-17 Azərbaycan kubokunun “Sumqayıt” – “İnter” matçının 80-ci dəqiqəsində “İnter” klubunun 10 №-li futbolçusu Fərid Abbasov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
04 noyabr 2013-cü il U-17 Azərbaycan kubokunun “Simurq” – “Kəpəz” matçının 63-cü dəqiqəsində “Simurq” klubunun 2 №-li futbolçusu Mehman Qədirov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
14 noyabr 2013-cü il U-16 Liqasının “Qəbələ” – “Şahdağ” matçının 69-cu dəqiqəsində “Qəbələ” klubunun 10 №-li futbolçusu Hacağa Hacıyev kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
10 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının “Daşqın” (Zaqatala) – UGİM (Qax) matçında UGİM (Qax) klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
02 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının UGİM (Neftçala) – “Böyük Xocavər” matçında “Böyük Xocavər” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
10 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının “Todo” – AZAL matçında “Todo” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının UGİM (Tərtər) – “Naftalan” matçında “Naftalan” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının “Ləcət” (Xaçmaz) – “Gülüstan” (Quba) matçında “Gülüstan” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının “Qarabağ” – “Bakı” matçının 57-ci dəqiqəsində “Bakı” klubunun 3 №-li futbolçusu Fərid Nadirov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyun başa çatdıqdan sonra “Qarabağ” klubunun 9 №-li futbolçusu Asif Mirzəyev aqressiv hərəkətə görə birbaşa qırmızı vərəqə ilə cəzalandığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
17 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının “Gülüstan” (Quba) – “Şahdağ” matçında “Gülüstan” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
17 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının UGİM (Qax) – UGİM (Balakən) matçının 50-ci dəqiqəsində UGİM (Qax) klubunun 11 №-li futbolçusu Sənan Rəsulov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
17 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının UGİM (Oğuz) – UGİM (İsmayıllı) matçının fasiləsi zamanı UGİM (İsmayıllı) komandasının baş məşqçisi Tərlan Vahidov öz komandasının futbolçularına qarşı fiziki təsir göstərdiyinə görə bir il müddətinə futbol fəaliyyətindən kənarlaşdırılır (maddə 38).
17 noyabr 2013-cü il U-14 Liqasının UGİM (Qazax) – “Turan-T” matçının 15-ci dəqiqəsində “Turan-T” klubunun 2 №-li futbolçusu Eltac Tağıyev rəqibi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
10 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının TİM (Gəncə) – FT Gimnaziya matçında FT Gimnaziya klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının UGİM (İmişli) – Kərimbəyli (Füzuli) matçında Kərimbəyli (Füzuli) klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının “Bakı” – 201 №-li məktəbin komandası arasında keçirilən matçının 51-ci dəqiqəsində 201№-li məktəbin komandasının 10 №-li futbolçusu Polad Səmədov kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
09 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının “Məhsul” (Cəlilabad) – UGİM (Neftçala) matçının 39-cu dəqiqəsində “Məhsul” klubunun 13 №-li futbolçusu Rəvan Hüseynovla UGİM klubunun 6 №-li futbolçusu Nihad Məmmədov aqressiv oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçular 4 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
09 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının Gİİ (Xətai) – “Bakı kəndləri” oyununda Gİİ (Xətai) klubunun heyətində 9 №-li futbolçusu Rəşad Qurbətov qarşılaşmanı buraxmalı olduğu halda matçda iştirak etdiyi üçün Gİİ (Xətai) klubuna 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 51).
16 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının “Çıraq Qala” – ŞKGB matçında ŞKGB klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
16 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının 201 №-li məktəbin komandası – Gİİ (Xətai) matçında Gİİ (Xətai) klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
16 noyabr 2013-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının SOİK (Sumqayıt) – UGİM-1 (Sumqayıt) matçının 50-ci dəqiqəsində UGİM-1 (Sumqayıt) klubunun 1 №-li futbolçusu Dərya Hümbətov aqressiv oyuna görə birbaşa qırmızı alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
09 noyabr 2013-cü il U-11 Liqasının “Lerik” – “Hirkan” (Lənkəran) matçında “Hirkan” (Lənkəran) klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il U-11 Liqasının “Əlincə” – “Bakı” matçının 37-ci dəqiqəsində “Əlincə” klubunun baş məşqçisi Zaza Çankveladze texniki zona qaydalarını pozduğuna görə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyunluq cəzalanır (maddə 62).
17 noyabr 2013-cü il U-11 Liqasının UGİM (Ağdam) – UGİM (Bərdə) matçının 24-cü dəqiqəsində UGİM (Bərdə) klubunun 24 №-li futbolçusu Kamal Mirişli sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
09 noyabr 2013-cü il U-11 Liqasının “Təhsil” (Sumqayıt) – “Xəzri” (Sumqayıt) matçında “Xəzri” (Sumqayıt) klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 noyabr 2013-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Gənclərbirliyi” (Bakı) – “Gənclərbirliyi” (AZinlife) matçının 70-ci dəqiqəsində “Gənclərbirliyi” (AZinlife) klubunun 12 №-li futbolçusu Əsgər Əsədov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyunun 87-ci dəqiqəsində “Gənclərbirliyi” (AZinlife) klubunun 8 №-li futbolçusu Adil Pişyari ilə “Gənclərbirliyi” (Bakı) klubunun 77 №-li futbolçusu Vüsal Hüseynov aqressiv oyuna görə birbaşa qırmızı vərqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldıqları üçün hər iki futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
17 noyabr 2013-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Qaraçala” – “Adığün” matçının 51-ci dəqiqəsində “Adığün” klubunun 5 №-li futbolçusu Tərlan Daşcanov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).