Avroliqa: püşkatma öncəsi səbətlər bəlli oldu
Avroliqada 1/16 final mərhələsinə yüksələn bütün komandaların ardınca bu mərhələnin püşkü öncəsi səbətlərin tərkibi də müəyyənləşib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, 1/8 final uğrunda qrup mərhələsini ilk iki pillədə tamamlayan 24 komanda ilə yanaşı, Çempionlar Liqasında qruplarını üçüncü pillədə tamamlayan 8 komanda da  yarışacaq.  Dekabrın 16-da saat 16:00-da İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək püşkatma ərəfəsində 32 komanda 2 səbətə bölünüb.
"Səpələnmişlər": Valensiya” (İspaniya),“Ludoqorets” (Bolqarısran),“Zalsburq” (Avstriya), “Rubin” (Rusiya) , “Fiorentina”(İtaliya),“Ayntraxt”(Frankfurt, Almaniya) , “Genk” (Belçika), “Sevilya” (İspaniya) , “Lion” (Fransa), “Trabzonspor” (Türkiyə), “Tottenhem” (İngiltərə), PAOK (Yunanıstan), "Bazel" (İsveçrə), "Napoli" (İtaliya), "Şaxtyor" (Ukrayna), "Benfika" (Portuqaliya)
"Səpələnməmişlər": "Suonsi” (İngiltərə) , “Çernomorets” (Ukrayna), "Esbyerq” (Danimarka), “Maribor” (Sloveniya), “Dnepr” (Ukrayna), "Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) , “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna), "Slovan” (Çexiya), “Betis” (İspaniya), “Latsio” (İtaliya) ,“Anji” (Rusiya), "AZ Alkmaar” (Hollandiya), "Ayaks" (Hollandiya), "Porto" (Portuqaliya), "Viktoriya" (Çexiya), "Yuventus" (İtaliya)