İAM "İlin qalibləri-2018" üçün namizədləri açıqlayıb -
İdman Araşdırmalar Mərkəzi (İAM) "İlin qalibləri-2018" layihəsinin icrasına başlayıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, ardıcıl 6-cı ildir həyata keçirilən layihənin təşkilati dəstəkçisi Bakı Olimpiya Stadionu, İnformasiya dəstəkçisi "Report" agentliyi, baş sponsoru "Topaz", sponsoru isə "İl`Azero" şirkətidir.
Əvvəlki layihələrlə müqayisədə bu dəfə nominasiyaların adları və tərkibində bəzi dəyişikliklər edilib. "İlin komandası" və "İlin idman jurnalisti" nominasiyaları siyahısından çıxarılıb. "İlin baş məşqçisi" nominasiyası üzrə seçimlərin isə bütün növlər üzrə aparılması qərara alınıb.
Layihənin ilkin mərhələsində müxtəlif KİV-lərdə çalışan idman jurnalistləri (hər KİV-dən bir nəfər) arasında "İlin idman xadimi", "İlin idmançısı", "İlin əcnəbi futbolçusu", "İlin futbolçusu", "İlin məşqçisi", "İlin idman yarışı" nominasiyaları üzrə sorğu keçiriləcək. Bu zaman jurnalistlər təklif olunan namizədlərdən əlavə, özlərinin layiq bildikləri şəxsi də seçə bilərlər. Yekunda ən çox səs toplayan namizəd qalib elan olunacaq və dekabrın 18-də Bakı Olimpiya Stadionunda mükafatlandırılacaq.
Namizədlər bunlardır (Əlifba sırası ilə):