"Simurq" AZAL-la görüşə hazırlaşır
Ötən tur "Şəfa" stadionunda meydanda bir nəfər az qalmasına baxmayaraq, hazırkı turnir cədvəlinin lideri ilə qolsuz heç-heçə edən "Simurq", növbəti oyunun hazırlıqlarını davam etdirir. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, bu görüşdən sonra yetirmələrinə istirahət verməyən Georgi Çixradze, futbolçularını AZAL-la görüşdə qələbəyə kökləməyə çalışır. Hər gün "Şəfa" stadionunda məşqləri davam etdirən Zaqatala təmsilçisi, əsasən takitiki və texniki tapşırıqların yerinə yetirilməsi üzərində çalışır. Sabah komanda qarşılaşmanın keçiriləcəyi "AZAL Arena"da sonuncu məşqinə çıxacaq.
Qapıçılar Pavel Kapsa, Amil Ağacanov və Rəşad Əzizli komandadan ayrı, qapıçılarla işləyən məşqçi Emil Babayevin rəhbərliyi altında hazırlıqları davam etdirir.
Qeyd edək ki, Premyer Liqanın IX turu çərçivəsində keçiriləcək AZAL - "Simurq" oyunu oktyabrın 4-də, saat 18:00-da, "AZAL Arena"da keçiriləcək. Cəza səbəbindən Draqan Çeran və İlkin Qırtımov bu görüşdə forma geyə bilməyəcək.