Avroliqa: “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə”nin 2-ci təsnifat mərhələsindəki rəqibləri bilindi
Bu gün Avropa Liqasında 2017/18 mövsümünün 1-ci və 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, mərasim İsveçrənin Sürix şəhərində UEFA-nın mənzil qərargahında keçirilib.
Azərbaycanı qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində üç komanda - “Zirə”, “İnter” və “Qəbələ” təmsil edəcək. Mübarizəyə ilk təsnifat mərhələsindən start verəcək “İnter” və “Zirə” artıq rəqiblərini tanıyıb. Püşkün nəticəsinə görə, “İnter” Serbiya təmsilçisi “Mladost”la üz-üzə gələcək. “Zirə” isə Lüksemburq “Differdanj”ı ilə qarşılaşacaq.
İlk oyunu evdə keçiriləcək zirəlilər bu mərhələni keçəcəyi təqdirdə “Astra”ya (Rumıniya) rəqib olacaq. “İnter” isə növbəti mərhələyə adlayacağı təqdirdə “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) cütünün qalibi ilə görüşəcək.
Yarışa 2-ci təsnifat mərhələsindən başlayacaq “Qəbələ” “Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi ilə rəqib olub.