“Turan Tovuz”un uduzduğunu bildiyimizdən meydana arxayın çıxmışdıq”
“Bizdən əvvəl “Turan Tovuz”un uduzduğunu bilirdik. Buna görə də meydana arxayın çıxmışdıq. 2:0 öndə idik. Lakin bu üstünlüyü əldən verdik və yekunda məğlub olduq”. Futbolxeber.az saytına açıqlamasında bu sözləri “Zaqatala”nın üzvü Osman Qurbanov I divizionun 13-cü turunda səfərdə “Şərurspor”a 3:4 hesabı ilə uduzduqları oyundan sonra deyib.
23 yaşlı hücumçu komandasının ilk dövrədəki çıxışına belə qiymət verib: “Mövsümə uğursuz start verdik. Amma 5-ci turdan sonra çıxışına keçdik. Ardıcıl 8 qələbə qazandıq. Təəssüf ki, son turda uduzduq. Yoxsa, ilk dövrəni lider kimi bitirə bilərdik. Bu məğlubiyyət hər birimizə pis təsir etdi”.
Qurbanov qeyd edib ki, “Zaqatala”nın məqsədi dəyiıməz qalıb: “Qarşıdan qış fasiləsi gəlir. Yaxşı hazırlıq keçəcəyik. Planlarla bağlı baş məşqçimiz ətraflı danışa bilər. Məqsədimiz Premyer Liqaya yüksəlməkdir. İkinci dövrədə də istəyimizə çatmaq üçün əlimizdən gələni edəcəyik”.
“Layihə AFFA yanında Media Komitəsi tərəfindən maliyyələşdirilir”