Erməni futbolçu ilə bağlı sual milli komandamızın baş məşqçisini özündən çıxardı
Valentin Qranatkinin xatirəsinə həsr olunmuş 27-ci beynəlxalq turnirin ikinci turu çərçivəsində keçirilən Sankt-Peterburq - Azərbaycan matçı sonrası baş tutan mətbuat konfransında insident yaşanıb. Futbolxeber.az saytının Sankt-Peterburqa ezam olunmuş əməkdaşının verdiyi məlumata görə, rus jurnalistlərdən biri Sankt-Peterburqun baş məşqçisi Vladimir Kazaçonoka komandasının erməni üzvü David Martirosyanla bağlı sual verib. Bu isə millimizin baş məşqçisi Nikolay Adamın narazılığına səbəb olub. Alman məşqçi həmkarının cavabından sonra söz alaraq deyib: “Biz futbol oynayırıq. Futbolu siyasətə çevirməyə ehtiyac yoxdur. Sizin sualınız təxribatdır. Dünyada onsuz da kifayət qədər problem var. Belə söhbətlərə ehtiyac yoxdur”.
Qeyd edək ki, rus jurnalist Vladimir Kazaçonoka, “Siz Martirosyanı ikinci hissədə meydana buraxdız. Bu dəyişiklik təxribat xarakteri daşımırdı” sualını vermişdi.