"TOPAZ": "HANNOVER" ARZUOLUNMAZ RƏQİBİNƏ QARŞI
Azərbaycanın yeganə qanuni mərc oyunları olan "Topaz"da növbəti həftəsonu 117 matçla başlayır. Başqa sözlə, "Topaz" öz müştərilərinə bu gün mərc etmək üçün məhz bu sayda oyun təklif edir. Bu görüşlərdən 10-na "təkli", 37-nə isə canlı mərc etmək olar.
"Təkli oyun" statusu verilən görüşlər Rusiya, Türkiyə, Rumıniya, Portuqaliya, Belçika, İspaniya, Almaniya, Fransa və İtaliya liqalarının qarşılaşmalarıdır. İtaliya A seriyasında ardıcıl 4 oyundur qələbəyə həsrət qalan "Fiorentina" bu seriyaya autsayder "Frosinone" ilə matçda son qoymaq əzmindədir. 4 turdur qələbə qazana bilməyən florensiyalılardan fərqli olaraq "Frosinone" son 3 oyunda uduzmur. Bununla belə duelin aşkar favoriti "Fiorentina"dır. "Topaz"da bu "təkli" oyunun əmsalları belədir: "Frosinone"nin qələbəsi 4.20, heç-heçə 3.30, "Fiorentina"nın qələbəsi 1.65.
Almaniya budesliqasının 11-ci turunun açılış matçı bu axşam saat 23:30-da başlanacaq. "Hannover" öz meydanında son illər arzuolunmaz rəqiblərindın birinə çevrilən "Volfsburq"u qəbul edəcək. Son 5 ildə bu komandalar arasında keçirilən 8 matçın heç birində hannoverlilər qələbə qazanmayıb. Cari mövsümdə 10 oyuna cəmi 6 xal toplayan komanda autsayderlər qrupunda - 16-cı yerdədir. "Volfsburq" isə 11-ci sıradadır. Hər iki komandada xeyli zədəli futbolçu olduğundan tərəflərin axşamkı qarşılaşmaya optimal heyətlə çıxamayacaqları dəqiqdir. "Topaz"ın bu qarşılaşma üçün müəyyənləşdirdiyi əmsallar: "Hannover"in qələbəsi 2.70, heç-heçə 3.20, "Volfsburq"un qələbəsi 2.40.
Fransa Liqasında saat 23:30-da "Lill"-"Strasburq" matçı başlanacaq. 9 gün əvvəl tərəflər Strasburq şəhərində Fransa Liqa Kubokunda qarşılaşmış və meydan sahibləri 2:0 hesablı qələbəylə "Lill"i mübarizədən kənarlaşdırmışdı. İndi "Lill" futbolçuları həmin məğlubiyyətin əvəzini çıxmaq imkanı qazanıb. "Strasburq" son 6 oyunda uduzmasa da, 3-cü sırada qərarlaşan "Lill"in meydanında xal qazanması çətin görünür. "Topaz"da həm canlı, həm də "təkli" mərc edə biləcəyiniz bu qarşılaşmanın əmsalları belədir: "Lill"in qələbəsi 1.65, heç-heçə 3.20, "Strasburq"un qələbəsi 4.20.