"Qəbələ" Türkiyə klubu ilə heç-heçə oynadı
Hazırlıqlarını Antalyada davam etdirən "Qəbələ" toplanış çərçivəsində ilk sınaq oyununu keçirib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, "qırmızı-qaralar" Türkiyə təmsilçisi "Maltepespor"la münasibətlərinə aydınlıq gətirib. "Qəbələ" matça bu heyətlə başlayıb: David Petrkeviç, Ruslan Tağızadə, Elnur Allahverdiyev, Nikola Valentiç, Nizami Hacıyev, Erqaş Davron, Rafael Santos, Luis Hilario Dodo, Nuran Qurbanov, Yannik Kamanan, Viktor Mendi.
Matç "Qəbələ"nin üstünlüyü ilə başlayıb. Bunun məntiqi nəticəsi kimi 25-ci dəqiqədə Yannik Kamanan hesabı açıb və komandasının fasiləyə qalib yollanmasını təmin edib. İkinci hissəyə fərqli heyətlə çıxan Yuri Syominin komandası qələbəni qoruya bilməyib. Matçın son saniyələrində "Maltepespor" Enes Erdalın qolu ilə status-kvonu bərpa edib - 1:1. Beləliklə, "Qəbələ" Antalyadakı ilk sınaq oyunundan heç-heçə ilə ayrılıb. "Qırmızı-qaralar" növbəti matçı yanvarın 13-də Qazaxıstanın "Tobol" komandasına qarşı keçirəcək.