“Qarabağ” qeyri-adi komandadır”
Eddi Hau: “Özümüzə inanırıq”
“Qarabağ”ın büdcəsi artacaq”
Ölkə futbolu
Millimizə dəvət alan “Qəbələ”li: “Artıq o məsuliyyəti öz üzərimdə hiss edirəm”
“Qəbələ”nin futbolçusu Şahin Şahniyarov Azərbaycan millisinə çağırılmasına münasibət bildirib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, yığmanın baş məşqçisi Fernandu Santuş komandanın təlim-məşq toplanışına 1-ci liqa təmsilçisinin 20 yaşlı yarımmüdafiəçini dəvət edib.
Şahin Şahniyarov isə Peşəkar Futbol Liqasının mətbuat xidmətinə açıqlamasında buna görə çox xoşbəxt olduğunu deyib: "Sözün düzü, bu xəbər mənim üçün ani oldu. Çünki milliyə 1-ci liqadan futbolçu dəvət edilməsi gözlənilməz idi. Çox xoşbəxtəm. Amma həqiqətən də o məsuliyyəti artıq öz üzərimdə hiss edirəm. Buradan öz məşqçilərimə təşəkkürümü bildirirəm. İnşallah, yaxşı alınar.
Əlbəttə ki, milli komanda hər bir gənc futbolçunun arzusudur. Bəlkə də hər bir futbolçunun  ən böyük istəyi öz ölkəsinin millisinin formasını geyinməkdir. Ona görə də bu, məni çox sevindirir. Milli komandaya dəvət olunmağım karyerama təsir edə bilər. Amma artıq bundan sonrası mənim özümdən asılı olan bir şeydir. İnşallah, işimin öhdəsindən gələrəm".