"Molde" "Qarabağ"la oyun üçün 25 futbolçu sifariş etdi
UEFA Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsinin oyununda "Qarabağ"la qarşılaşacaq Norveç "Molde"sinin iştirak ərizəsini açıqlayıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, baş məşqçi Erlinq Moe siyahıya 25 futbolçunun adını daxil edib.
Qapıçılar: 1. Andeas Linde (İsveç) , 12. Alexandro Craninx (Belçika), 34. Oliver Petersen
Müdafiəçilər: 2. Martin Bjornbak, 5. Şeriff Sinyan, 20. Henri Vinqo (ABŞ), 25. John Kitolano, 27. Markus Pedersen, 40. Adrian Ugelvik
Yarımmüdafiəçilər: 7. Volf Ekrem, 8. Fredrik Sjolstad, 9. Mattias Moström (İsveç), 11. Martin Ellingsen, 16. Etzaz Hussain, 17. Fredrik Aursnes 23. Eyrik Ulland Andersen, 28. Kristoffer Haugen
Hücumçular: 10. Leke Ceyms (Nigeriya), 14. Erlinq Knudtzon, 15. Tobias Kristiansen, 19. Erik Hestad, 22. Ola Brünhildsen, 30. Mathis Bolli, 37. Ole Sebastian Sundqot, 99. Ohi Omoyjuanfo
Qeyd edək ki, sentyabrın 16-da "AEK Arena"da keçiriləcək "Qarabağ" - "Molde" oyunu Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da başlayacaq. Bu cütün qalibi pley-off mərhələsində "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Ferentsvaroş" (Macarıstan) duelinin güclüsü ilə qarşılaşacaq. Pley off oyunları 22-23 və 29-30 sentyabr tarixlərində olacaq.