Rövnəq Abdullayevin oğlu yenə böyükhesablı qələbəyə şahidlik etdi
I divizionun IX turunun son matçında “Səbail” öz meydanında “Şahdağ”ı qəbul edib. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, “Bayıl Arena”da baş tutan qarşılaşma meydan sahiblərinin 5:1 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
“Səbail”in Müşahidə Şurasının sədri, AFFA prezidenti Rövnəq Abdullayevin oğlu Rəşad Abdullayev mövsümdə ikinci dəfə komandasının oyununa stadiondan tamaşa edib. Maraqlıdır ki, klub rəhbərinin stadiona ikinci gəlişi də komandasının böyükhesablı qələbəsi ilə başa çatıb. Belə ki, ikinci turda Rəşad Abdullayevin canlı izlədiyi oyunda “Səbail” MOİK-i darmadağın etmişdi - 4:1.
Digər maraqlı bir məqam "Səbail"in azarkeşləri ilə bağlıdır. Belə ki, "Bayıl Arena" məskunlaşan komandanı ilk dəfə olaraq azsaylı fan-qrup üzvləri dəstəkləyib. Belə demək mümkünsə, bu matçda "Səbail"in fan-qrupu ilk dəfə ilk dəfə iş başında olub. 40-50 azarkeşin doldurduğu sektorun əsasını azyaşlılar təşkil edib. Amma buna baxmayaraq, onlar dayanmadan komandanı sona qədər qələbəyə səslədilər. Hakimin final fitindən sonra isə baş məşqçi Elman Soltanovun göstərişi ilə futbolçular fanatlara minnətdarlıqlarını bildiriblər.