İmamverdiyevdən 100-cü qol
“Kəpəz” - “Neftçi” duellərində 100-cü qol vurulub. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, 41-ci dəfə qarşılaşan komandaların Gəncədəki duelində (1:1) bakılıların bərabərlik qolunu vuran Cavid İmamverdiyev bu yubiley qolunun müəllifi olub. Ümumi top fərqində “Neftçi” 63:37 hesabı ilə öndədir. Bu da komandanın daha çox - 19 qələbə qazanıb, 15 dəfə uduzması ilə bağlıdır. Rəqiblər 7-ci dəfə heç-heçə edib.
Bunadək ölkə çempionatlarında 7 cütdə 100 və daha çox qol vurulmuşdu. Rekord isə “Qarabağ” - “Bakı” matçlarına təsadüf edir - 123 qol (69-54). “Qarabağ” - “Neftçi” oyunlarında 119 (60-59), “Turan” - “Kəpəz” duellərində 112 (56-56), “Neftçi” - “Bakı” matçlarında 111 (70-41) qol qeydə alınıb. “Neftçi” - “İnter” oyunlarında 108 (62-46),  “Neftçi” - “Turan” matçlarında 104 (69-35), “Kəpəz” - “Qarabağ” görüşlərində 101 (51-50) qol vurulub.