Gəncədə gördüklərimiz TƏƏSSÜRAT
Peşəkar Futbol Liqasının və Azərbaycan Premyer Liqasının sponsoru olan “Topaz”ın dəstəyi ilə jurnalistlərin bölgələrə səfərləri davam edir. Cari mövsümün ikinci səfəri Gəncəyə baş tutdu.
BİLETSİZ AZARKEŞ OLMAZ!
“Kəpəz” - “Xəzər Lənkəran” matçı turun mərkəzi oyunun hesab olunmasa da, matça yollanmaq üçün səbəblar kifayət qədər idi. Bu mövsüm yenidən Premyer Liqaya qayıdan “Kəpəz”in ev oyunlarını xeyli sayda azarkeş izləyir. Bu məqam isə istər-istəməz bəzi klubların fanatlarında qıcıq oyadır. Kimisi protokolda göstərilən rəqəmlərin şişirdilmiş olduğunu iddia edir, kimisi də stadiona toplaşanların böyük hissəsinin məcburən gətirildiyini söyləyir. Odur ki, hər şeyi yerində görmək üçün bundan gözəl fürsət ola bilməzdi. İ
Biz stadiona çatanda matçın başlanmasına təxminən 40-45 dəqiqə qalırdı. Arenada yerimizi tutduğumuz zaman stadionun yarıdan çoxu boş idi. Azarkeşlərlə söhbət zamanı məlum oldu ki, matçın Aşura günününə təsadüf etməsi istər-istəməz futbolsevərlərin sayına təsir göstərəcək. Az sonra Gəncə klubunun mətbuat xidmətinin rəhbəri Azad Mustafayev bizi bilet satışı ilə bağlı prosesə canlı şahidlik etməyi təklif etdi. Bilet satışı ilə maraqlanarkən, məlum oldu ki, həqiqətən də azarkeşlər yalnız bilet aldıqdan sonra içəri daxil olurlar. Hər halda biz stadiona hansısa azarkeşin biletsiz keçdiyini görmədik.
“KƏPƏZ” JURNALİSTLƏRİN RAHATÇILIĞI ÜÇÜN HƏR ŞEYİ ETDİ
Cari mövsümün əvvəlki turlarında Gəncəyə ezam olunmuş həmkarımız arenada jurnalistlərin işləməsi üçün şəraitin ideal olmadığını bildirmişdilər. Həqiqətən də Gəncə stadionunda media üçün ayrıca yer yoxdur. Amma buna görə klubun hazırkı rəhbərliyini də qınamaq olmaz. Hər halda, klubun Müşahidə Şurasının üzvü Mikayıl Nərimanoğlu, mətbuat xidmətinin rəhbəri Azad Mustafayev jurnalistlərin rahatçılığı üçün əllərindən gələni edirdilər. Bizim əyləşdiyimiz yerə kənar şəxslər buraxılmırdı. Media nümayəndələrinin rahat işləyə bilməsi üçün həm internet, həm də elektrik naqili var idi. Üstəlik, fasilədə Azad bəy bizi çay süfrəsinə dəvət etdi. Eləcə də oyundan sonra futbolçulardan müsahibə alınması üçün şərait yaradıldı. Bəlkə də belə məqamları qabartdığım üçün razılaşmayıb, “borclarıdır da, eləməlidirlər” deyənlər olacaq. Amma mənim üçün indiki dövrdə jurnalistə göstərilən ən kiçik diqqət belə ən xoş sözlərə layiqdir.
Oyundan sonra Mikayıl Nərimanoğlu ilə söhbətimizdə məlum oldu ki, stadion təmir olunduqdan sonra ayrıca Media Sektor da yaradılacaq.