Yaşar Seyidov: “İstərdik ki, yetirmələrimizin çoxu Avropada oynasın”
Ötən mövsüm “Bakı”nın heyətində Azərbaycan Premyer Liqasının bombardiri (15 qol) olan Nurlan Novruzovun Türkiyə klubu “Elazığspor”a keçidini dəyərləndirən “zolaqlılar”ın rəsmisi bu məsələdə problem yaranmayacağını bildirib: “İnşallah, Nurlanın keçidi alınar, Türkiyədə uğurlu karyera qurar. Biz də bununla fəxr edərik. Biz istərdik ki, yetirmələrimizin çoxu Avropada oynasın. Kompensasiya ilə bağlı Nurlanla razılığa gəlmişik. Müqaviləni bağlayıb gələndən sonra yəqin ki, bu məsələ həll olunacaq. Heç bir problem olmayacaq. Kompensasiya məbləği barədə isə heç nə deyə bilmərəm. Çünki bu haqda məlumatım yoxdu”.
Seyidov onu da söyləyib ki, bütün yetirmələri başqa kluba transfer zamanı “Bakı”nın razılığını almalıdı: “Son illər “Bakı” Nurlan Novruzov, Namiq Ələsgərov, Vüqar Mustafayev, Vüqar Bəybalayev kimi gəncləri yetişdirib, üzə çıxarıb. Bu səbəbdən də oyunçularımızla kompensasiya məsələsi barədə danışmışıq. Nurlan kimi oyunçularımızın xaricə yollanmasına yalnız sevinərik. Onlara da əvvəlcədən bildirmişik ki, getmələrində heç bir problem yoxdu”.