Nildo: “Qarabağ”dan 2 oyunda 6 xal alacağımıza inanmasaq, heç meydan çıxmarıq”
Son 2 oyunda start heyətində meydana çıxmayan braziliyalı forvard baş məşqçi Kaxaber Sxadadzenin qərarına hörmətlə yanaşdığını bildirib: “Mən meydana çıxmağa 100 faiz hazıram. AZAL-la oyunda zədələnsəm də, artıq heç bir problem yoxdur. “Simurq”la kubok oyununda meydana sonradan çıxmağım məşqçinin qərarı idi. Buna da hörmətlə yanaşmalıyam. Ümid edirəm ki, növbəti oyunda ilk “11-lik”də yer alacağam”.
“İnter” üçün çempionat, yoxsa kubok daha vacibdir” sualını Nildo belə cavablandırıb: “Hər 2 turnir bizim üçün vacibdir. Bacardığımız qədər irəli getməyə çalışacağıq. Hər oyun bizim üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir”.
“İnter”in forvardı bu gün Premyer Liqanın 25-ci turu çərçivəsində “Neftçi”yə qarşı keçirəcəkləri oyun haqda da danışıb: “Həftəarası kubok oyunu keçirsək də, bugünki matçda fiziki baxımdan heç bir problem yaşamayacağıq. “Neftçi” ilə görüş çox mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Çünki bu komandanı cəmi 1 xal qabaqlayırıq. Çempionluq mübarizəsini davam etdirmək üçün “Neftçi”ni məğlub etməliyik”.
Çempionluq şansı barədə isə Nildo bunları söyləyib: “Hazırda “Qarabağ”dan 6 xal geri qalırıq. Bu, elə də böyük fərq deyil. Qarşıda “Qarabağ”a qarşı 2 oyunumuz var. Həmin görüşlərdən 6 xal götürəcəyimizə inanıram. Buna inanmasaq, heç meydan çıxmarıq”.