Tsxadadze: “Nfor qaydaları bilmirsə, gedib öyrənsin” (Müsahibə)
“İnter”in futbolçusu Baçana Tsxadadze Futbolxeber.az saytına müsahibə verib.
- “Neftçi” ilə oyun barədə nə deyə bilərsən?
- İki fərqli hissə oldu. Birinci hissədə qol şanslarımız oldu. Rəqibin də yüzfaizli qol imkanı oldu. Amma qapıçımız inanılmaz qurtarışla komandanı xilas etdi. Odur ki, həm biz, həm də “Neftçi” 2 xal itirdi desək, düzgün olar. Maraqlı oyun idi.
- Oyunun sonunda rəqib futbolçu Ernest Nforla mübahisən düşdü. Nə baş vermişdi?
- Sona yaxın mən zədə aldım. Heç yerimdən tərpənə bilmirdim. Buna görə də “Neftçi”nin qapıçısı topu meydandan çıxardı. Belə də olmalıdır. Çünki hər zaman fair-play qaydalarına riayət edilməlidir. Rəqib belə halla üzləşəndə biz hər zaman topu meydandan çıxarırıq. Amma “Neftçi”ni hücumçusu Nfor qapıçıya qışqırırdı ki, topu niyə çıxardırsan? Nfor fair-play qaydalarını bilmirsə, gedib oxusun. Ya da kimsə ona bunu başa salmalıdır. Bu, rəqibə qarşı hörmətsizlikdi. Biz öz rəqiblərimizə hörmətlə yanaşdığımız kimi, onlardan da bunu gözləyirik.
- “İnter” artıq iki oyundur qol vura bilmir. Bunun səbəbini necə izah edə bilərsən?
- Biz çempionatdan hamıdan çox qol vurmuşuq. Hətta elə komandalar var ki, onlardan 2 dəfə çox fərqləmişik. Ona görə də narahatçılığa əsas yoxdur.
- Artıq ilk dövrə yekunlaşdı. İlk 9 tur ərzində “İnter”in çıxışını necə qiymətləndirirsən?
- Çempionat 4 dövrədən ibarətdir. İlk dövrə hələ heç nə demir. Buna baxmayaraq, 9 tur ərzində yaxşı nəticə əldə etdiyimizi düşünürəm.
- “Qarabağ” “Xəzər Lənkəran”ı məğlub etdi və lider oldu. Bu “İnter”in işini çətinləşdirməyəcək ki?
- Bu, hələ ilk dövrədir. Dediyim kimi, qarşıda 3 dövrə var və bu kifayət qədər uzun zamandır. Hər şey dəyişə bilər.
- “Neftçi” ilə oyunda meydana əsas heyətdən yox, ehtiyatdan daxil oldun. Bu nə ilə əlaqəli idi: zədən var idi, yoxsa sırf baş məşqçinin qərarı idi?
-Yox, zədəylə bağlı heç bir problemim yox idi. Baş məqçinin seçimi belə olmuşdu. Komandada mənimlə eyni mövqedə çıxış edən futbolçu da var və hər ikimizin meydana çıxmaq şansı eynidir. Bir-birimizə hörmətlə yanaşırıq. Baş məşqçi kimə şans versə, o da oynayır.
- Artıq sabah “İnter” “Qarabağ”la çox vacib oyuna çıxacaq. Bu oyuna hazırlaşmaq üçün çox qısa vaxtınız oldu. Bu müddət hazırlıq üçün kifayət etdi?
- Belə də olmalıdır. Məncə, bu çox yaxşı haldır. Bütün komanda və futbolçular üçün ən məqsədəuyğun belə olmasıdır. Nə qədər çox oyun keçirsək, o qədər xeyirlidir.