Penev: “Azərbaycan millisinin zəif oyununu şərh etmək mənim işim deyil”
“Qonaqpərvərliyə görə Azərbaycan xalqına minnətdaram. Qələbə qazandığımız üçün çox şadam”. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, bu sözləri millimizlə oyundan sonra Bolqarıstan yığma komandasının baş məşqçisi la oyundan sonra milli komandamızın baş məşqçisi Lyuboslav Penev deyib.
O, rəqibin oyununu yaxşı analiz etdiklərini bildirib: “Azərbaycan millisinin oyununu yaxşı analiz etmişdim. Güclü və zəif cəhətlərini bildirdim. Komandam da bu gün verilən tapşırıqları yerinə yetirdi”.
“Azərbaycan millisindən bu qədər zəif oyun gözləyirdinizmi” sualını Penev belə cavablandırıb: “Biz bu oyuna 1 həftə hazırlaşmışdıq. Taktiki cəhətdən komandam gözlədiyim kimi intizamlı oynadı. Azərbaycan millisinin zəif oyununu şərh etmək mənim işim deyil”.
Penev layiqli qələbə qazandıqlarını vurğulayıb: "Rəqibdən daha yaxşı oynadıq. Güclü olduğumuz üçün da qələbə qazandıq. Heç-heçə olsaydı belə, sevinəcəkdim. Çünki seçmə mərhələdə hər xal önəmlidir".