Stanislav Namaşko: “Yavaş-yavaş Bakının istisinə və belə isti vaxtda keçirilən oyunlara alışıram”
AZAL-ın və Moldova millisinin qapıçısı Stanislav Namaşko Futbolxeber.az saytına müsahibə verib.
- Ötən tur “Simurq”a qarşı baş tutan oyunda Azərbaycan Premyer Liqasında debüt etdin. İlk oyunundan razı qaldın?
- Təbii ki, yox. Çünki “Simurq”a yenildik. Əgər uduzmuşuqsa, debütumdan necə razı qala bilərəm?
- 2 oyundan sonra AZAL-ın aktivində cəmi 1 xal var. Bunun səbəbi nədir?
- Çempionat hələ təzə başlayıb. Məncə, indidən hansısa nəticə çıxarmaq üçün çox tezdir. Qarşıda xeyli oyun var. Düşünürəm ki, AZAL hələ öz sözünü deyəcək.
- Rəqiblərdən bəzilərinin oyununu artıq görmüsən. Səncə, AZAL çempionatda nəyə ümid edə bilər?
- Bu gün komandanın aktivində qələbə yoxdu. Cəmi 1 xalımız var. Amma bu, AZAL üçün maksimum deyil. Komandamız bundan qat-qat artığına qadirdi. Turnir cədvəlində daha yuxarı pillələrə qalxmaq üçün ilk növbədə oyun planında artırmalıyıq. Məqsədlərimiz isə dəyişməz qalıb. Bacardıqca yüksək pillələrdə qərarlaşmağa çalışacağıq.
- İlk iki oyunda qələbənin olmaması komandaya psixoloji cəhətdən təsir edib?
- Təbii ki, qələbə qazanmağı hər kəs istər. Amma ciddi problem yoxdu. Vəziyyət normaldı. Əvvəlki qaydada məşqlərimizi davam etdiririk.
- Hazırlıqlarını davam etdirsəniz də, “Neftçi” ilə oyun təxirə salındı...
- Hə, oyunumuz təxirə salındı. Amma yenə də məşqlərə ara vermirik. İndi “Qəbələ” ilə oyuna hazırlaşırıq.
- “Neftçi” ilə oyunun təxirə salınması komandanın hazırlıq planına mənfi təsir etməyəcək ki?
- Yalnız onu deyə bilərəm ki, komanda nə qədər çox oyun keçirsə, bir o qədər yaxşı olar.
- Baş məşqçiniz Tərlan Əhdəmov mətbuata verdiyi açıqlamada bu qərardan narazı qaldığını gizlətməyib...
- Bu məsələni şərh edə bilmərəm. Bu, mənim işim deyil.
- Azərbaycan Premyer Liqasının səviyyəsi barədə nə düşünürsən?
- Çempionatın səviyyəsi pis deyil. Komandaların əksəri eyni gücdədi. Qarşıda bizi maraqlı və gərgin mövsüm gözləyir.
- Artıq yeni kluba, yeni ölkəyə, yeni mühitə tam uyğunlaşa bilmisən?
- Sözün açığı, adaptasiyam gözlədiyim qədər sürətli getmir. Amma artıq 1 həftə olar ki, yavaş-yavaş bu istiyə və belə isti vaxtda keçirilən oyunlara alışıram.
- Belə çıxır ki, daha əvvəl heç yerdə bu cür isti ilə qarşılaşmamısan?
- Moldova və Krasnodarda da istilər olur, amma bu qədər nəmlik yox. Həqiqətən də belə hava şəraitində oynamaq heç də asan deyil.