AVRO-2016: “Barselona”nın 5, “Real”ın 3 futbolçusu Bakıya gəlir
İspaniya millisinin Azərbaycana gələcək heyəti açıqlanıb. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, 17 yaşadək futbolçular arasında Avropa çempionatının final mərhələsində iştirak edəcək pireneylilərin yekun heyətində 18 futbolçu yer alıb.
Baş məşqçi Santi Denia “Barselona”nın 5, “Real”ın 3 futbolçusunu Bakıya gətirəcək. O, “Mançester Siti” və “Roda”nın heyətində forma geyinən legionerlərə də ehtiyac duyub.
Qapıçılar: İqnasio Pena Sotorres (“Barselona”), Adrian Lopez Qarrote (“Espanyol”)
Müdafiəçilər: Xose Karlos Aliaga Sabater (“Atletiko”), Xuan Brandariz Movilla (“Barselona”), Pol Lozano Vizuete (“Espanyol”), Alexandro Robles Qarcia (“Malaqa”), Qorka Zabarte Moreno, Fransisko Qarsia Torres (hər ikisi “Real”)
Yarımmüdafiəçilər: Oriol Buskets Mas (“Barselona”), Brahim Abdelkader Dias (“Mançester Siti”, İngiltərə), Manuel Morlanes Arino (“Vilyarreal”), Aleks Ujia Piriz (“Real Sosyedad”), David Subias Alfonso, Alexandro Millan İranzo (hər ikisi “Saraqosa”)
Hücumçular: Xordi Mboula Queralt, Abel Ruiz Orteqa (hər ikisi “Barselona”), Martin Manuel Kalderon Qomes (“Real”), İvan Martin Nunyes (“Roda”, Hollandiya),
Qeyd edək ki, İspaniya millisi Avropa çempionatının “D” qrupunda İtaliya, Serbiya və Hollandiya ilə mübarizə aparacaq.