“Yuventus” çempionluq yarışında hamıdan bir addım öndədir” (MÜSAHİBƏ)
Moskva “Spartak”ının baş məşqçisi Massimo Karreranın “TuttoJuve”yə müsahibə verib. Futbolxeber.az saytı 53 yaşlı mütəxəssisin fikirlərini ixtisarlarla təqdim edir:
“YUVENTUS” HƏMİŞƏ GÜCLÜDÜ”
Mən “Yuve”nin son bir neçə oyununa baxa bilmişəm və meydanda çox yaxşı komanda görürəm. “Yuventus” həmişə güclüdür və indi də futbolçular özlərinin ən güclü tərəflərinin yaxşı anlayırlar. Bonuççnin gedişinə çox təccübləndim, amma buna baxmayaraq, “Yuventus” elə indi də ən çətin məğlub edilən klub olaraq qalacaq. Düşünürəm ki, “Yuventus”a yeni müdafiəçi lazım deyil. Bu vəziyyətlə yalnız AlleQri bacara bilər, hansı ki, öz əlinin altında olan resurslarla boşluğu doldura bilsin. Onun yerinə bu qərarı mən verə bilmərəm.
“BONUÇÇİNİN İTKİSİNİN HİSS EDİLİB-EDİLMƏYƏCƏYİNİ MEYDANDA BİLƏCƏYİK”
Komanda Bonuççinin itkisini hiss edəcək? Biz bunu yalnız meydanda komandanın oyunu zamanı müəyyən edə biləcəyik. Kyellini və Barzaqli - bu cütlük böyük təcrübəyə sahibdirlər və “Yuventus” artıq uzun müddətdir ki, üçlü müdafiədən yararlanır. Fikrimcə, yeganə çatışmayan şey “Yuventus”da üçüncü müdafiəçini seçmək olacaq. Amma prinsip baxımından Kyellini və Barzaqli kimi müdafiəçilərlə bu problem olmamalıdır.
“YENİ MÖVSÜMDƏN DAHA BALANSLAŞDIRILMIŞ ÇEMPİONATIN ŞAHİDİ OLA BİLƏRİK”
“A” seriyasına gəlincə, klublar çox gücləniblər və məncə yeni mövsümdən daha balanslaşdırılmış çempionatın şahidi ola bilərik. “Yuventus” həmişəki kimi özünün qələbə mentalitetinə, uzun illər bir yerdə olan futbolçuların bir-birini anlamalarına görə çempionluq yarışında hamıdan bir addım öndədir.
“MİLAN KLUBLARI ÇEMPİONLUQ MÜBARİZƏSİNƏ QOŞULACAQ”
Çempionluq mübarizəsinə hər iki Milan klubunun da qoşulacağını gözləyirəm. “İnter” baş məşqçisini dəyişib, “Milan” isə çox yaxşı futbolçuları komandaya cəlb edib. Bundan başqa, güclü “Roma” və “Napoli” də var, hansı ki, komandanın əsas özəyini saxlamağı bacarıblar. Fikrimcə, neapollular bunlar arasında daha çox təzyiq gücünə sahib olacaqlar, hansı ki, heyətdə az itkilərə yol veriblər.
“BUFFON BÜTÜN MƏNALARDA “1 NÖMRƏ”Dİ”
“Yuventus”la qarşılaşmaq? Yaxşı ki, Çempionlar liqasının qrup mərhələsində biz onlarla qarşılaşmayacağıq.
Buffon - o, bütün mənalarda “nömrə 1”di, istər qapıçı, istərsə də, insani keyfiyyətlər baxımından. “Yuventus” Bernardeskini transfer etməklə böyük addım atdı. O, böyük futbolçu olmaq üçün yüksək həm fiziki, həm də texniki keyfiyyətlərə sahibdir. Əgər Bernardeski tezliklə komanda yoldaşları ilə dil tapa bilsə, “Yuventus” üçün açar futbolçu ola bilər.