İslamiadaya hazırlıq üçün millinin heyətinə 30 voleybolçu dəvət olunub
Voleybol üzrə qadınlardan ibarət milli yığma komandanın düşərgəsinə cəlb olunacaq voleybolçular ölkə çempionatı bitdikdən sonra bir neçə günlük istirahət verilib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, aprelin 5-dən sonra komandamzı böyük mövsüm üçün hazırlıqlara start verəcək.
Artıq milli komandanın düşərgəsində 30 idmançı əsas komandaya düşmək üçün mübarizə aparacaq. Qeyd edək ki, milli komanda qarşıda 3 böyük yarışda mübarizə aparacaq: İslam Həmrəylik Oyunları, dünya çempionatının seçmə mərhələsi və ən əsası Avropa çempionatının final mərhələsi.
Məşqçilər korpusu ilkin heyətə Polina Rəhimova, Valeriya Məmmədova, Kseniya Poznyak, Odina Bayramova, Kristina Yaqubova, Şəfaqət Həbibova, Yana Kulan, Aynur Kərimova, Ayşən Abduləzimova, Olena Həsənova, Marqariya Əzizova, Oksana Kiselyova, Ceyran Əliyeva, Yelizaveta Səmədova, Anastasiya Qurbanova, Yekaterina Jidkova, Yana Əzimova, Anita Bredis, Yuliya Kərimova, Kseniya Pavlenko, Anastasiya Bessonova, Anastasiya Baydyuk, Leyla Parşkova, Nelli Salbişvili, Leysan Lyovkina, Nərminə Musayeva, Yuliya Pşeniçnıx, Ülkər Kərimova və Anastasiya Şaşın adını daxil ediblər.