“Bakı-2015”: Aleksandri uğuruna inana bilmir
Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında sinxron üzgüçülük yarışında bürünc medal qazanan Anna-Mariya Aleksandri qazandığı uğurdan danışıb. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, yarışdan sonra o, çox yorulduğunu bildirib: “Mən çox yorulmuşdum. Çünki xareoqrafiyam çox çətin idi, orada çox sayda dönmə hərəkətləri yer almışdı. Mən ayaqlarımı çox cəld hərəkət etdirməli idim və ayaqlarım həqiqətən çox yorulmuşdu. Mən bütün gücümü sərf etdim və ona görə də köməyə ehtiyacım vardı”.
Bu, Anna-Mariyanın ikinci qızıl medalıdır. Bundan əvvəl, o, duetlərin yarışında bacısı Eyrini-Marina Aleksandri ilə birgə gümüş medal qazanıb. O, Bakıda qazandığı uğura görə çox sevinir: “Hisslərimi sözlə ifadə edə bilmirəm. Bu, inanılmazdır və karyeramda ən yaxşı yarış və nailiyyətdir. Bura gəlməzdən öncə iki qızıl qazanacağımı heç düşünmürdüm”.
Aleksandri duet və solo yarışlarından yalnız birində medala sahib olacağını xəyal edirmiş. Və əmin imiş ki, bacısı ilə birlikdə yarışacağı çıxışda qalib çıxacaq. Amma nəticə daha gözəl olub.