Həsən Əliyev: “Bundan sonra min dığa da udsam...”
“Bakı-2015”də güləş yarışında erməni rəqibinə uduzduqdan sonra bəziləri tərəfindən tənqid olunan Həsən Əliyev ona dəstək olanlara minnətdarlıq edib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, təcrübəli güləşçi sosiaş şəbəkədə bunları yazıb:
- Əziz dəyərli millətim. And olsun sözün əsl mənasında heç nə deyə bilmirəm. Çünki deyəcək söz tapmıram ki. Etdiyiniz işi elə bir kömək oldu ki... Bu dünyada dəyəri yoxdu!
Bir onu deyim, tam səmimi olaraq and olsun Allaha layiq olmadığım dəyəri verdiz. Layiq olmadığım işi mənə görə etdiz. Bütün milətimin qarşisinda baş əyirəm. Bir gün əvvəl özümü ən bədbəxt insan kimi hiss edirdim. Bu gün məni ən xoşbəxt insan etdiz. Bu yaxşılığınızın qarşılığı yalnız Allahdadi. Allah verə bilər, mən acizəm!
Bayrağıma verdiyim dəyəri bir Allah bilir, nə çəkdiklərimi də. Həssas insan olduğum üçün başıma gələn bu iş ölənə qədər unutmaram. Bundan sonra min dığa da udsam, Qarabağım uğrunda hamısını tək də öldürsəm, qəlbim sakitləşməyəcək!
Sadəcə yanımda olduğunuz üçün mənən olduğunuz üçün minnatdaram hər birinizə. Allah bizim milləti həmişə 1 əqidə, 1 fikir üsdə birləşdirsin. Onda görərsiz AZƏRBAYCAN xalqı necə xalqdı, necə millətdi!!!