Bu çəkidə mübarizə aparan Ayxan Mamayev qrupda yunanıstanlı Georgios Mixail Tzanosla heç-heçəyə razıalşıb. Daha sonra isə ukraynalı Yaroslav Harun və fransalı Kenyi Qrillona qalib gələrək yarımfianal çıxıb. Burada da kosovalı rəqibini üstələyən karateçimiz finala yüksəlib. Həlledici qarşılaşamada yunan rəqibini üstələyən təmsilçimiz ölkəmizə beşinci qızıl medalı qazandırıb.
+84 kq
Millimizin kapitanı Şahin Atamov əvvəlcə türkiyəli Ərkan Enesə, daha sonra makodeniyakı Martin Nestorovskiyə uduzub. Son turda o, yunan Spiridon Marqaritopulosa da yenilərək mübarizəni erkən dayandırıb.
Milliləşdirilmiş karateçimiz İrina Zaretska qrupda ispan Kristina Vizkaino və yunanıstanlı Vasiliki Panetsiduya qaib gəlib. Avstriyalı Teresa Alisa Bukingerə uduzmasına baxmayaraq, təmsilçimiz yarımfinala adlayıb. Bu mərhələdə Monteneqronu təmsil edən Marina Rakoviçi də üstələyən təmsilçimiz finala yüksəlib. Həlledici qarşılaşmada o, avstriyalı karateçi ilə üz-üzə gəlib. Rəqibini 8:1 hesabı ilə darmadağın edən idmançımız ölkəmizə yarışlarda 4-cü qızıl medalı qazandıb.
+68 kq
Aytən Səmədli Masa Martinoviç (Xorvatiya), Nadege İbrahim Ait (Fransa) və Hana Antunoviçə (İsveç) uduzaraq, mübarizəni dayandırıb.
KATA
Tural Balcanlı ilk döyüşündə türkiyəli Yakan Mehmetə uduzub - 0:5. Təmsilçimiz ikinci döyüşündə fransız Dak Minla da bacarmayıb. Son döyüşündə rumın Quta Adriananı məğlub etsə də, təmsilçimiz yarımfinala yüksələ bilməyib və mübarizəni dayandırıb.
Adilə Qurbanova almaniyalı Jasmin Bleulə, türkiyəli Dilarə Bozan və xorvat Vlatka Kiuklə uduzmaqla mübarizəni başa vurub.