AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, iclasda Azərbaycan Premyer Liqasının 28-ci turunda baş verən qayda pozuntuları ilə bağlı qərarlar verilib.
"Turan Tovuz” - “Qarabağ” oyununda “Turan Tovuz”un 4 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün klub 700 manat cərimə edilib. “Qarabağ” klubunun azarkeşləri tərəfindən pirotexniki vasitədən istifadə edildiyinə görə Ağdam təmsilçisi 1500 manat cərimə edilib.
“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan” oyununda “Neftçi”də 6 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün klub 700 manat cərimə edilib. “Araz-Naxçıvan” klubunun futbolçusunun formasında qüsur olması səbəbindən oyun gec başladığı üçün “Araz-Naxçıvan” komandası 800 manat cərimə edilib.
“Kəpəz” - “Səbail” oyununda “Kəpəz”in azarkeşləri tərəfindən sındırılmış 6 ədəd oturacağa görə stadiona dəymiş zərər “Kəpəz” klubu tərəfindən ödənilməsi qərara alınıb.