Taksi sürücüsünün üsyanı: “Neftçi”nin formasının haqqını verin!
Dünən “Səbail” - “Araz-Naxçıvan” oyunundan çıxıb həmkarlarım - Mirbağır Cəfərli və Mehman Süleymanovla birgə taksi ilə evə qayıdırdıq. Təbii ki, bir maşında 3 idman jurnalisti varsa, söhbət yalnız futbol ola bilər. “Əl Oyunları”na çatanda ortayaşlı taksi sürücüsü də bizə qoşuldu.
- Belə görürəm, futbol sahəsində çalışırsınız. Olar sizə bir sual verim?
- Əlbəttə, buyurun.
- “Neftçi” niyə bu vəziyyətdədir?
Bu sualdan sonra söhbətimiz daha da qızışdı. Necə deyərlər, trio çevrildi oldu kvartet. Hərə öz fikrini dedi. Bizim cavablarımızın sürücünü nə qədər qane edib-etmədiyini bilmirəm, amma bildiyim odur ki, yol yoldaşımızın ürəyi dolu idi.
Məlum oldu ki, sürücü qatı “Neftçi” azarkeşidir və komandanın indiki durumu onun üçün əməlli-başlı ürək ağrısına çevrilib: “Bəzən elə olur ki, “Neftçi”nin oyunundan sonra oturduğum yerdən ayağa qalxa bilmirəm. Yalnız evdəkilərin verdiyi ürək dərmanını içəndən sonra özümə gəlirəm. “Neftçi” mənim üçün dərdə çevrilib. Nəyə görə “Neftçi” bu gün 7-8-ci yerlərdədir? Bu, biabırçılıqdır”.