AZAL "Qarabağ"ı məğlub etdi
"Qarabağ" Premyer Liqada yaranmış fasiləylə əlaqədar AZAL-la yoxlama oyunu keçirib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, Ağdam klubu "təyyarəçilər"lə matça bu heyətlə çıxıb: Fərhad Vəliyev, Təmkin Xəlilzadə, Namiq Yusifov, Eltun Yaqublu, İlqar Qurbanov, Eltun Turabov, Toğrul Bilallı, Muarem Muarem, Reynaldo, Corc Leroy, Kapalonqo.
Qurban Qurbanov son müdafiəçinin olmamasına görə Namiq Yusifovu müdafiənin mərkəzinə çəkmiş, əvəzində meydanın mərkəzində 16 yaşlı Elton Turabova şans vermişdi.
Oyunun ilk yarısında "Qarabağ" 2 dəfə qola yaxın olsa da, ev sahibləri şanslarından maksimum yararlandı. Cavid Tağıyev və Viktor İbekoyi komandasını fasiləyə üstün yollanacaq qollara imza atdılar.
2-ci yarı başlar-başlamaz AZAL Ağayevlə 3cü qolu vursa da, "Qarabağ"  Reynaldo və Kaponun vurduğu qollarla hesab arsındakı fərqi minimuma endirdi. Bundan sonra oyunda başqa qol vurulmadı. Qeyd edək ki, görüşün 2-ci yarısında Qurban Qurbanov bir neçə gəncə meydana çıxma şansı verib.