Zaur Svanadze: “Fövqəladə hadisə olarsa…”
Bu gün Topaz Premyer Liqasında XXII tura start verilib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, günün ikinci oyununda “Kəpəz” doğma meydanda “Sumqayıt”ı 1:0 hesabı ilə məğlub edib. “İnter Arena”dakı matçdan sonra keçirilən mətbuat konfransında açıqlama verən ev sahibi komandanın baş məşqçisi Zaur Svanadze qələbəni belə şərhə edib:
- Asan oyun olmadı. Xüsusən də, ikinci hissə bizim üçün çətin keçdi. Hesabda öndə olanda bərabərlik qolunu buraxmaq narahatlığı ilə oynayırsan. Əsas odu ki, qələbə qazandıq. Komandadan razı qaldım. Səlahət Ağayev, Abbas Hüseynov və Slavik Alxasov bu gün oynaya bilmirdilər. Buna baxmayaraq, lazımı qələbəni əldə etdik. İndi “Neftçi” ilə qarşıdakı matça hazırlaşacağıq.
- Həm 4, həm də 2-ci yerlə aranızda xal fərqi çoxdu. Mövsümün qalan hissəsinə məqsədiniz nə olacaq?
- Əsas məqsədimiz Avroliqaya vəsiqə qazanmaqdı. Əlbəttə ki, fövqəladə hadisə olarsa, turnir cədvəlində irəliləyərsək, buna sevinərik.