Elxan Abdullayev: “Bu, daha çox fərqlənməyimizə mane oldu”
Bu gün Topaz Premyer Liqasında XVIII tura yekun vurulub. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, günün ikinci oyununda “Neftçi” doğma meydanda “Sumqayıt”ı 1:0 hesabı ilə məğlub edib. “Bakcell Arena”dakı matçdan sonra keçirilən mətbuat konfransında açıqlama verən ev sahibi komandanın baş məşqçisi Elxan Abdullayev qələbəni belə şərh edib:
- Hər iki komanda yaxşı oyun göstərdi. Rəqib qapıçının oyunu daha çox fərqlənməyimizə mane oldu. Fikrimcə, yaxşı oyun göstərdik və 3 xal qazandıq”.
- Bu gün sizə “Sumqayıt” daha çox çətinlik yaratdı, yoxsa hava şəraiti?
- Havadan şikayətlənə bilmərik. Hər iki komanda eyni havada oynayırdı.
- İcarə əsasında “Neftçi”də çıxış edən futbolçuları komandada uzun müddət saxlamaq planınız varmı?
- Folprext və Dreksadan başqa, hamısı bizim futbolçularımızdı. Dreksa ilə 1 illik müqaviləmiz var. Amma Folprextlə müqavilənin müddəti mövsümün sonunda başa çatır. Sadəcə, onunla sözləşmədə belə bir bənd qoyduq ki, istəsək, transfer edə bilərik.
- Son matçlarda meydana çıxmayan Boban Baykoviçin komandadan göndərilməsi reallaşa bilərmi?
- Həm Baykoviç, həm Maksim Vaylo komandamızın qapıçısıdı. Bu gün elə tələb olunurdu ki, qapıda Vaylo dayansın. Özünüz də bilirsiz ki, legioner limiti məsələsi var. Komandada zədəli olan futbolçularımız var. Cavid, Rəhman, Fəhmin tam formada deyillər. Ola bilsin ki, gələn matçda qapıda Baykoviç dayansın. Bu, oyundan və rəqibdən asılıdı.