Kostadin Zahov: “Evdə “Neftçi”nin qol vurmasına imkan verməməliyik”
“Şkendiya”nın qapıçısı Kostadin Zahovun Futbolxeber.az saytına müsahibəsi
- Avroliqanın II təsnifat mərhələsinin ilk oyununda “Neftçi” ilə səfərdə qolsuz bərabərliyə nail oldunuz. Görüşlə bağlı fikirləriniz necədir?
- Yaxşı oynadığımızı düşünürəm. 90 dəqiqə ərzində oyuna nəzarət bizim tərəfimizdə idi. Qol vurmaq üçün 3-4 şansımız oldu. Lakin dəyərləndirə bilmədik Ümumi götürdükdə, nəticədən razı qalmalıyıq. Çünki 0:0 səfər oyunu üçün yaxşı nəticədir.
- Mərhələ adlamaq üçün “Şkendiya” evdə ilk növbədə nə etməlidir?
- İlk növbədə mümkün qədər yaxşı oynamalıyıq. Mərhələ adlamaq üçün mütləq qol vurmalıyıq. İnanıram ki, fərqlənməklə növbəti mərhələyə yüksələcəyik.
- Cavab oyunu öncəsi şansları necə dəyərləndirərdiz?
- Biz öz meydanımızda yaxşı çıxış etməliyik. Ən azı Bakıdakı kimi oynamalı və minimum 1 qol vurmalıyıq. Evdə “Neftçi”nin qol vurmasına imkan verməməliyik. Çünki qapımızda top görsək, ən azı 2 qol vurmalı olacağıq.
- İkinci oyunda rəqibdən nə gözləyirsiniz?
- Məncə ikinci görüşdə “Neftçi” müdafiədən oynayacaq. Onları bizi əks-hücumda yaxalamağa çalışacaqlar. Lakin buna imkan verməməliyik, yerlə oynamalıyıq. Rəqibin heyətində yaxşı, sürətli futbolçular var. Buna görə diqqətli olmalıyıq.
- “Neftçi”nin heyətində kimisə fərqləndirə bilərsiz?
- Rəqib qapıçını qeyd edə bilərəm. Xorvatiyadan onu yaxşı tanıyıram. Görüşü gözəl keçirdi. 3 dəfə komandasını real qoldan xilas etdi. Eləcə də komandanın kapitanını vurğulamaq istərdim. Hiss olunur ki, yaxşı, sürətli futbolçudur. Ona qarşı diqqətli omalıyıq. Müdafiədə səhv etmək olmaz.