"Qarabağ" Avstriyadan qayıtdı
"Qarabağ" bu gün Avstriyada təlim-məşq toplanışını başa vururaq Bakıya qayıdıb. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, səhər saatlarında Almaniya ilə sərhəddə yerləşən Kössen qəsəbəsindən ayrılan komanda Münhen şəhərinə yollanıb. Münhen-İstanbul-Bakı reysi ilə hərəkət edən "Qarabağ" axşam saatlarında vətənə çatıb. Komanda sabahdan etibarən Çempionlar Liqasının II mərhələsində qarşılaşacağı Lüksemburqun "F91 Düdelanj"la oyunun hazırlıqlarına start verəcək.
Xatırladaq ki, "Qarabağ" 17 günlük toplanışda 3 yoxlama keçirib. İlk oyunda yerli "Vakker İnsbruk"a 0:1 hesabı ilə məğlub olan komanda ikinci matçda Rusiya "Zenit"inə eyni hesabla qalib gəlib. Baş tutan son matçda isə komandamız son Albaniya çempionu "Şkenderbeu"ya minimal fərqlə məğlub olub 0:1.
Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsi çərçivəsində baş tutacaq "Qarabağ" - "F91 Düdelanj" matçı iyulun 12-si saat 21:00-da Respublika stadionunda baş tutacaq.