"Turan Tovuz" da Premyer Liqada oynayacaq?
“Zirə” və “Kəpəz”ə lisenziya verilməsindən sonra daha bir klubun növbəti mövsümdən Premyer Liqada çıxış edəcəyi barədə xəbər yayılıb. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, "Turan Tovuz"a da "hazılaşın" tapşırığı verilib. Bunda tovuzlu millət vəkili Qənirə Paşayevanın əməyi xüsusi vurğulanır. Bu təşəbbüsü AFFA prezidenti Rövnəq Abdullayev də dəstəkləyib. Futbol rayonu olan Tovuzun elitadan kənarda qalması federasiya prezidentini də narahat etdiyindən o, Gəncə ilə yanaşı Tovuzu da yenidən elitada görmək istəyindədir. Artıq bu haqda kluba və rayon rəhbərliyinə məlumat verilib. Komandada işlər bu yöndə tənzimlənməyə başlayıb. Klubun lisenziya almaması üçün  yeganə çatışmazlıq maliyə ilə bağlı idi. Qeyd olunduğu kimi o da AFFA prezidentinin tapşırığı ilə aradan qalxmış olacaq. Böyük ehtimalla, növbəti mövsümdən “Turan Tovuz”u da premyer liqada görəcəyik.