“Neftçi”nin baş məşqçisi Samir Abasov Konfrans Liqasının pley-off mərhələsində Hayfa “Makkabi”si ilə keçiriləcək sabahkı oyun öncəsi mətbuat konfransı keçirib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, o, komandasının hazırkı...
"Qarabağ" Norveçin "Hauqesund" klubunun hücumçusu İbrahima Vadjini transfer edib.
Futbolxeber.az-ın klubun saytına istinadən verdiyi məlumata görə, seneqallı hücumçu ilə imzalanan müqavilənin müddəti 3 ildir.
İbrahima Vadji komandada...
“Çox vacib oyuna çıxacağıq. Rəqibin açıqlamalarından da görünür ki, çox inamlıdırlar, bizə qalib gəlməyə ümid edirlər. Bu onların öz gücünə inanmasından irəli gəlir. Əlbəttə ki, biz də çox istəkliyik”.
"Fikrimcə, bizi çox çətin oyun gözləyir. Bu, pley-off mərhələsidir. Burada adi oyun olmur. Evdə çox yaxşı mübarizə aparan komandaya qarşı oynayacağıq. Ona görə də işimiz asan olmayacaq".
"Zirə" yeni futbolçu ilə anlaşıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, belçikalı futbolçu Loris Brogno ilə 2 illik müqavilə bağlanılıb.
Qeyd edək ki, 28 yaşlı yarımmüdafiəçinin son klubu "Birşot" olub.
"Neftçi" ötən mövsümün sonunda komandadan ayrılan futbolçusu Anton Krivotsyuka görə yetişdirmə haqqı alacaq.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu barədə paytaxt təmsilçisinin prezidenti Kamran Quliyev klubun rəsmi telekanalına...
"Biz avrokuboklara digər təmsilçilərimizdən əvvəl - birinci təsnifat mərhələsindən başladıq. Komanda daha tez bir araya gəlməyə məcbur idi. Bakıda müəyyyən hazırlıq dövrü keçəndən sonra Sloveniyaya yola düşdük".
"Namiki 14 yaşından tanıyıram. Bunu çox adam bilmir. Federasiyada işləyəndə Ələskərov Təbriz Həsənovun başçılığı altında yığmada çıxış edirdi. Həmin vaxt "Bakı"nın aşağı yaş qruplarında oynayırdı. Zədələri olurdu, hətta Almaniyaya da...
Azərbaycan I divizionunda 2021/2022 mövsümün püşkü atılıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, ilk turun qarşılaşmaları aşağıdakı kimidir: