Azərbaycan boksçuları Avropa birinciliyində iştirak edəcəklər
Azərbaycan təmsilçiləri avqustun 3-də Bosniya və Herseqovinanın Banya Luka şəhərində start götürəcək məktəbli qız və oğlan boksçular arasında Avropa birinciliyində iştirak edəcəklər.
Futbolxeber.az saytının Boks Federasiyasının mətbuat xidmətinə istinadən verdiyi məlumata görə, yığma oğlanların yarışında Sahib Baxışlı (40 kq), Əli Abaslı (42 kq), Ramiz Ağadadaşov (44 kq), Oğuz İbrahimli (46 kq), Tunar Mehtiyev (48 kq), Yusif Həsənli (50 kq), İbrahim Bədəlli (52 kq), Adəm Aslanov (54 kq), Anzor İsrafilov (57 kq), Nurlan Müseyibli (60 kq), Şükar Əliyev (63 kq), Şahin Layıcov (66 kq), İsmayıl Məmmədov (70 kq), Mehran Rəsulov (75 kq), Yusif Ağakişiyev (80 kq) və Uğur Həsənovla (90 kq) təmsil olunacaq.
Qızların mübarizəsində Aysel Fərəcova (40 kq), Ayşən Miriyeva (42 kq), Saraxanım Səmədova (44 kq), Sima İsmayılova (46 kq), Cəmilə Muradlı (48 kq), Kəmalə Həsənova (51 kq), Səma Abbasova (60 kq) və Fidan Bəkərova (64 kq) rinqə çıxacaqlar.
8 gün davam edəcək turnirdə Qalib Əbiyev isə hakimlər sırasında yer alacaq.