3 Mart 2024, Bazar günü
"Neftçi"də zədəlilərin son durumu
“Qorxduğumuz başımıza gəldi”
“Zirə” itirə-itirə gedir (YENİLƏNİB)
“Sumqayıt” “Kəpəz”ə məğlub oldu

Digər idman növləri

Boks üzrə Azərbaycan çempionatında finalçılar müəyyənləşib

Boks üzrə Azərbaycan çempionatında finalçılar müəyyənləşib.

Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, 41 komandadan 167 idmançının qatıldığı yarışın beşinci günündə yarımfinal görüşləri baş tutub.

13 çəki dərəcəsində 26 döyüşün nəticəsinə əsasən finala yüksələn boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Yığmanın əsas heyət üzvləri inamlı qələbə sayəsində həlledici döyüşə vəsiqə qazanıblar. Məğlub olan idmançılar isə bürünc medalla kifayətləniblər.

Çempionatda final döyüşləri dekabrın 8-də keçiriləcək. Boks Mərkəzində təşkil olunan yarışın həlledici görüşlərinə saat 14:00-da start veriləcək.

Azərbaycan çempionatı

Yarımfinal

48 kq

Qardaşxan Həsənov (Ağcabədi) – Tural Sarıyev (“Neftçi” İK) 0:5

Həsən Məlikov (“Neftçi” İK) – Yusif Soltanov (“Qara papaq” İK) – birinci qalib gəlib.

51 kq

Əli Fətullayev (Şamaxı-Uğur K) – Ağasəlim Mustafazadə (“Qızıl əlcək” İK) 0:5

Yadigar Əliyev (“Səbail” İK) – Məsud Yusifzadə (BFL) 0:5

54 kq

Ruslan Qədirov (MİK) – Nihat Abdullayev (“Qızıl əlcək” İK) 5:0

Amin Məmmədzadə (“Qızıl əlcək” İK) – Mirzağa Hüseynli (“Cənub” İK) 5:0

57 kq

Kamil Babayev (METE) – Şamil Əsgərov (“Neftçi” İK) – birinci qalib gəlib

Ümid Rüstəmov (DİN İC) – Emil Quliyev (UGM-13) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib.

60 kq

Maqsud Xasmetov (“Neftçi” İK) – Aslan Quliyev (Z-1 İK) 5:0

Elbrus Adıgözəlov (“Qəbələ” İK) – Fərid Sadıqov (“Neftçi” İK) 5:0

63,5 kq

Malik Həsənov (“Neftçi” İK) – Ruslan Rüstəmov (BFL) 4:1

Heybətulla Hacıəliyev (BFL) – Tayfur Əliyev (MİK) 0:4

67 kq

Nəbi İsgəndərov (“Neftçi” İK) – İlqar Salahov (Qəbələ) 5:0

Cavid Çələbiyev (“Qızıl əlcək” İK) – Pərviz Quliyev (Ağcabədi) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib.

71 kq

Mirşərif Kazımzadə (“Neftçi” İK) – Nicat Məmmədov (“Qızıl əlcək” İK) 5:0

Elnur Abdullazadə (“Neftçi” İK) – Sərxan Əliyev (MİK) 0:5

75 kq

Novruzəli Quliyev (MİK) – Rasim Çobanlı (MİK) 0:5

Elnur Süleymanov (“Neftçi” İK) – Kamran Şahsuvarlı (“Qəbələ” İK) 2:3

80 kq

Devid Oloboye (Naxçıvan MR) – Fəqan Məmmədov (AzTU) 0:5

Sərxan Budaqov (“Qızıl əlcək” İK) – Cabbar İsmayılov (Sumqayıt) 5:0

86 kq

Seyid Seyidov (“Qızıl əlcək” İK) – Vətən Hüseynli (DİN İC) 5:0

Eldar Quliyev (“Neftçi” İK) – Tural Useynov (“Neftçi” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib.

92 kq

Rauf Rəhimov (“Neftçi” İK) – Rüfət Nəbiyev (DİN İC) 5:0

Tural Həsənov (“Qızıl əlcək” İK) – Mirxəyal Məmmədov (Gəncə) 3:2

+92 kq

İsa Sulxayev (Zaqatala) – Pərviz Rəsulov (“Zərbə” BK) – birinci döyüşə gəlməyib.

İsmayıl Yaqubov (“Səbail” İK) – Yohanes Nuriyev (MİK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib.




Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız, Soyadınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  







Arxiv

Mart 2024
B.eÇ.aÇC.aCŞB
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31