Qadınlardan ibarət millimiz olimpiadada 8-ci, kişilər 12-ci yeri tutdu
Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında sonuncu - XI turun görüşləri keçirilib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, kişilərdən ibarət əsas millimiz son Türkmənistana, ikinci komandamız isə Boliviyaya qalib gəlib. Üçüncü yığmamız isə Albaniya ilə heç-heçə oynayıb.
Bu nəticələrdən sonra əsas millimiz olimpiadanı 15 xalla 12-ci yerdə başa vurub. İkinci komandamız 14 xalla 26-cı, üçüncü yığmamız isə 13 xalla 49-cu olub.
Olimpiadanın qalibi 20 xalla ABŞ yığması olub. Ukrayna millisi 20 xal toplamasına baxmayaraq, əmsallara görə ikinci yeri tutub. Rusiya 18 xalla üçüncü pillədə qərarlaşıb. İlk “10-luq”da həmçinin Hindistan, Norveç, Türkiyə, Polşa, Fransa, İngiltərə və Peru (hamısı 16 xal) yığmaları yer alıb.
Qadınlardan ibarət əsas yığmamız olimpiadanı Malayziya üzərində qələbə ilə başa vurub. İkinci komandamız İrana uduzduğu halda, üçüncü millimiz Makedoniyaya qalib gəlib.
11 turda 16 xal toplayan qadınlardan ibarət əsas millimiz 8-ci yeri tutub. İkinci və üçüncü komandalarımız 13 xal yığıblar. Əmsallara görə üçüncü yığmamız 30-cu, ikinci millimiz isə 32-ci olub.