Azərbaycan millisi Avropa çempionu oldu
“Elit atçılıq və Polo klubu”nda Polo üzrə Avropa çempionatı başa çatıb. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, yarışın həlledici oyununda meydana Azərbaycan və Almaniya komandalaları çıxıb. Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində davam edən oyunda qalib son dəqiqələrdə məlum olub. Belə ki, görüşün başa çatmasına az qalmış 5:4 hesabı ilə geridə olan Azərbaycan poloçuları toparlanaraq qısa vaxt ərzində rəqib qapısından 2 top keçirməyi bacarıblar. Bununla da millimiz qitə birinciliyinin finalında 6:5 hesabı ilə qalib gələrək Avropa çempionu adına sahib çıxıb.
Üçüncü yer uğrunda İspaniya və İrlandiya komandaları üz üzə gəliblər. Görüşdə İrlandiya poloçuları 4.5 - 4 hesabı ilə qələbə qazanaraq bürünc medala sahib olublar. İsveçrə seçməsi isə İtaliya komandasını 7-5 udaraq Avropa çempionatını 5-ci yerdə başa vurub.
Azərbaycan seçməsinin heyəti: