“Parlaq Ulduz” Uşaq Liqasının üçüncü final mərhələsi keçirilib
Üzgüçülük üzrə “Parlaq Ulduz” Uşaq Liqasının üçüncü final mərhələsi keçirilib.
Futbolxeber.az saytına bu barədə Üzgüçülük Federasiyasının mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Azərbaycan Üzgüçülük Federasiyasının, Bakı şəhəri Gənclər və İdman İdarəsinin və Bakı Su İdman Sarayının təşkilatçılığı ilə gerçəkləşən yarışda ölkənin 30-a yaxın idman klubunun və bölmələrinin 200-ə yaxın idmançısı mübarizə aparıblar.
Tədbir Dövlət Himninin səsləndirilməsi və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən şəhidlərimizin, Qazaxıstanın Aktau şəhərində qəzaya uğrayan təyyarədə həlak olan həmvətənlərimizin ruhunun bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.
Hakimlərin keçidindən sonra idmançıların paradı olub. Tədbirin açılışında çıxış edən Azərbaycan Üzgüçülük Federasiyasının vitse-prezidenti Tamerlan Abdullazadə idmançıları salamlayaraq onlara final mərhəsində uğurlar arzulayıb. O vurğulayıb ki, bu kimi yarışlar ölkəmizdə qabiliyyətli və bacarıqlı idmançıların aşkar edilməsində, onların gələcəkdə milli komandanın tərkibində Azərbaycanı beynəlxalq turnirlərdə və yarışlada layiqincə təmsil etmək imkanı qazanırlar.
Bakı Su İdman Sarayının direktoru Tələt Məmmədov ölkəmizdə idmanın inkişafına göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Sonra yarışlara start verilib.
Qeyd edək ki, turnirdə 1-ci yaş qrupunda 2012-2013-cü təvəllüdlü oğlanlar, 2-ci yaş qrupunda 2015-ci il təvəllüdlü oğlanlar, 1-ci yaş qrupunda 2013-2014-cü il təvəllüdlü qızlar, 2-ci yaş qrupunda 2015-ci il təvəllüdlü qızlar öz güclərini sınayıblar. Yarışlara digər yaş qrupundan da idmançılar qatılıblar. Bakı Su İdman Sarayında bir gün davam edən “Parlaq Ulduz” Uşaq Liqasının final mərhəsinin qalibləri diplom və medallarla təltif olunacaqlar.
Məlumat üçün bildirək ki, bundan öncə "Parlaq Ulduz"un iki seçmə mərhələsi keçirilib. Ən yüksək xallar toplayan üzgüçülər Bakı şəhər yığmasının tərkibinə daxil ediləcəklər.