3 klub cərimələndi, "Zirə"yə xəbərdarlıq edildi
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
Futbolxeber.az-ın PFL-n saytına istinadən verdiyi məlumata görə, 30 avqust 2024-cü il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasının V turunun “Sumqayıt” - “Araz Naxçıvan” oyununda qonaqların 5 futbolçusu sarı vərəqə aldığına görə Naxçıvan klubu 700 manat cərimə edilib.
31 avqust 2024-cü il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasının V turunun “Şamaxı” - “Neftçi” oyunu bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxs daxil olduğuna görə Şamaxı təmsilçisi 800 manat cərimə olunub.
31 avqust 2024-cü il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasının V turunun “Kəpəz” - “Sabah” oyunu bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxs daxil olduğuna görə Gəncə klubu 800 manat cərimə edilib.
1 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasının V turunun “Zirə” - “Qarabağ” oyununun 29-cu dəqiqəsində meydan sahiblərinin azarkeşləri tərəfindən rəqib komandanın ünvanına kütləvi şəkildə təhqiramiz ifadələr səsləndirildiyinə və bu hal cari mövsümdə ilk dəfə yaşandığına görə “Zirə” klubuna xəbərdarlıq edilib.