II Liqa klubuna texniki məğlubiyyət, məşqçiyə 10 oyunluq cəza verildi
AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, iclasda II Liqanın IX turunda keçirilən oyunlardakı qayda pozuntuları ilə bağlı qərarlar verilib.
Qərara əsasən, "Göygöl” - “Şəki Siti” oyununun 82-ci dəqiqəsində “Göygöl” klubunun baş məşqçisi Araz Mansurov köməkçi hakimə fiziki təzyiq göstərdikdən, ardınca təhqir etdikdən sonra meydançaya daxil olaraq matçın baş hakiminə fiziki təzyiq göstərdiyinə, onu təhqir etdiyinə görə 10 oyun cəzalanıb, “Göygöl” klubu 2000 manat cərimə edilib.
Matçın 83-cü dəqiqəsində şəxsiyyəti müəyyən olunmamış şəxslərin meydançaya daxil olaraq oyunun hakimlərinə fiziki təzyiq göstərməsi, ardınca baş hakim tərəfindən görüşün yarımçıq dayandırılmasına görə “Göygöl” klubuna 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilib, “Göygöl” klubu 500 manat cərimə edilib və “Göygöl” klubuna növbəti ev oyununu azarkeşsiz keçirmək sanksiyası tətbiq edilib. Bu sanksiya 2-ci liqa oyununa aiddir.
Oyuna Təcili Tibbi Yardım avtomobilinin gec gəlməsi səbəbindən matç 7 dəqiqə gec başladığına görə “Göygöl” klubu 100 manat cərimə edilib.
Matçın 65 və 83-cü dəqiqələrində “Göygöl” klubunun azarkeşləri tərəfindən kütləvi şəkildə qeyri-etik ifadələrin səsləndirildiyinə və bu hal cari mövsümdə ilk dəfə yaşandığına görə “Göygöl” klubuna xəbərdarlıq edilib.