7. Hər hansı vakant vəzifəyə seçkilər
8. AFFA üzvlərinin təkliflərinin qəbul olunması
AFFA prezidenti Rövnəq Abdullayev konfrans iştirakçılarını salamlayaraq, tədbiri açıq elan etdi. O, 2012-ci ilin futbolumuz üçün çox uğurlu olduğunu bildirdi. Abdullayev bunun pik göstərici kimi millini göstərdi. AFFA prezidenti yığmanın çıxışından hələ tam qane olmasalar da, mübariz komanda formalaşdığını bildirib. O, 2 xalı olan millimizin cari seçmə mərhələdə yaxşı nəticə ilə qurtacağına inandığını bildirib.
Abdullayev əsas məqsədlərinin 2016-cı ildə Avropa çempionatının final mərhələsinə düşmək uğrunda mübarizə aparmaq olduğunu deyib.
Rövnəq Abdullayevin ardınca baş katibi Elxan Məmmədov çıxış etdi. E.Məmmədov ötən il futbolumuzda əsas hadisə olan Azərbaycanda keçirilən 17 yaşadək qızlar arasında dünya çempionatının final mərhələsi olan videoçarxı izləyib, həmin vaxtkı həyəcanı birgə yaşamağı tövsiyə etdi.
Məmmədov AFFA-nın futbolun inkişaf istiqamətində 3 əsas prioretdən biri haqda danışaraq, infrastukturla bağlı geniş məlumat verdi. O, son vaxtlarda ölkəmizdə inşa edilən stadionlarla bağlı danışdı. Baş katib digər prioritet olan kütləviliyin artırılmağı ilə bağlı vəziyyəti dəyərləndirdi. O, hazırda futbolumuzda 43 min üzv olduğunu və bunun 36 mininin futbolla aktivlə məşğul olduğunu qeyd etdi.
Ardından 2012-ci ildə futbolumuzla baş verənləri olayları əks etdirən videoçarx göstərildi. Bundan sonra AFFA-nın 2012-ci ildə maliyyə hesabatı haqda məlumat verildi. Bunu assosiasiyanın Maliyyə və Mühasibat Departamentinin rəisi Xalid Cavadov etdi. O, gəlirlər və xərclər haqda danışdı. Cavadov hesabatların təqdim edilyi FİFA və UEFA tərəfindən qənaətbəxş sayıldığını bildirdi.
AFFA-nın hesabatından sonra Müstəqil Audit Departamentinin rəhbəri Vaqif Məmmədov daxil olan maliyyə vəsaitlərin səmərəli istifadə olunduğunu, ciddi nöqsanların olmadığını və fəaliyyətin düzgün edildiyini bildirdi.
AFFA-nın fəaliyyətinin qənaətbəxş sayıldı və Konfrans işini bitirdi. Bundan sonra İcariyyə Komitəsinin iclası olacaq.